Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse”.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji. Działania powinny być nastawione na samodzielną pracę młodych ludzi i uczenie się kompetencji w działaniu.

W konkursie mogą brać udział fundacje, stowarzyszenia, w tym także Ochotnicze Straże Pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje w wysokości do 8 500 zł, przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października 2018, do godz. 12:00, poprzez generator dostępny na stronie https://www.rownacszanse.pl/system/.

Aby pomóc zainteresowanym podmiotom w aplikowaniu do konkursu, wyjaśnić czym ten program różni się od innych programów „młodzieżowych” oraz pokazać przykłady zrealizowanych już działań, planujemy organizację spotkań informacyjno-szkoleniowych (po 3-4 spotkania w każdym z województw: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim). Terminy i miejsca spotkań będą zamieszczane w aktualnościach na stronie www.stopa.org.pl. Oprócz spotkań informacyjno-szkoleniowych, oferujemy wsparcie doradcze poprzez telefon oraz e-mail.

Ponadto, informujemy o możliwości wzięcia udziału w jednym z pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia będą poświęcone pisaniu wniosków do konkursu Równać Szanse i odbędą się w: Warszawie (15 września 2018), Olsztynie (22 września 2018), Rzeszowie (15 września 2018), Krakowie (22 września 2018) i Poznaniu (22 września 2018). Aby zapisać się na jedno ze szkoleń, należy wypełnić formularz.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się tu: http://www.stopa.org.pl/co-robimy/rkg-równać-szanse

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Iwona Olkowicz

Paweł Wilk