Samorządowcy z terenu powiatu kętrzyńskiego dyskutowali o stanie zabezpieczeń przed zagrożeniem  koronawirusem.

Samorządowcy z terenu powiatu kętrzyńskiego dyskutowali o stanie zabezpieczeń przed zagrożeniem koronawirusem.

Dzisiaj na prośbę starosty kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli samorządów z powiatu kętrzyńskiego, służb mundurowych i medycznych. Tematem posiedzenia była bieżące sprawy związane z epidemią koronawirusa.

Irmina Filipek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała dziś, że na chwilę obecną, na terenie powiatu kętrzyńskiego koronawirus nie występuje. Domowej kwarantannie poddanych jest 50 osób, a około stu jest pod dozorem epidemiologicznym.

Starosta kętrzyński podziękował władzom miasta Kętrzyn za deklarację wsparcia finansowego dla Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Wojciech Glinka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie przedstawił informację na temat funkcjonowania jednostki. Wskazał, iż zostały wstrzymane wszelkie przyjęcia planowe, ponieważ priorytetem na dzisiaj jest ochrona szpitala, a w szczególności bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Na terenie Powiatu Kętrzyńskiego pomoc w walce z epidemią prowadzą również funkcjonariusze Policji. Pilnują między innymi zasad przestrzegania kwarantanny przez osoby przyjeżdzające zza granicy.

Władze gmin, miast i powiat zadeklarowały daleko idącą współpracę w celu przeciwdziałania skutkom obecnej sytuacji kryzysowej na naszym terenie.

Informacja dla mieszkańców:

– osoba, która podejrzewa u siebie zarażenie koronawirusem powinna zatelefonować do  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie, tel. 89 754 21 77.