Szkolenie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie

Szkolenie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie

16 listopada 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się szkolenie dotyczące zintegrowanego systemu bibliotecznego Mak +.
W szkoleniu uczestniczyli bibliotekarze bibliotek publicznych z Powiatu Kętrzyńskiego. Szkolenie poprowadził Pan Jakub Salamon koordynator projektu Mak+ z Instytutu Książki w Warszawie. Spotkanie przeznaczone było dla uczestników na co dzień pracujących w komputerowym systemie bibliotecznym Mak+. Szczególnie skorzystali ze szkolenia nowo zatrudnieni pracownicy jak i pracujący już w tym systemie bibliotekarze będących na kolejnym etapie – wdrażania wypożyczeń elektronicznych. Przećwiczone zostały w stopniu zaawansowanym takie moduły jak Katalog, Magazyn, Wypożyczalnia i Czytelnia zaprezentowana oraz została aplikacja czytelnika. Uczestnicy zapoznali się zmianami nowej wersji programu.
Oprócz utrwalenia swoich umiejętności z obsługi programu, można było podzielić problemami i trudnościami spostrzeżeniami na temat codziennej pracy w tym programie.
Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło doskonałą integracją i bliższe poznanie nowych bibliotekarzy stawiających swoje kroki w pracy bibliotecznej.
W szkoleniu wzięło udział 16 osób z bibliotek z gminy: Korsze Reszel Kętrzyn Barciany Srokowo.