Zapraszamy na powiatowo-gminne święto plonów

Zapraszamy na powiatowo-gminne święto plonów

Starosta kętrzyński Michał Kochanowski oraz burmistrz Reszla Marek Janiszewski serdecznie zapraszają na powiatowo-gminne wydarzenie pn. „Partnerskie Święto Plonów, Reszel 2022 r.”, które odbędzie się w sobotę, 10 września 2022 r. Tegoroczne uroczystości powiatowe organizowane będą na amfiteatrze w Reszlu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Po mszy odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego do amfiteatru, na którym prowadzona zostanie oficjalna część uroczystości. W korowodzie przemaszerują delegacje samorządowe z gmin terenu powiatu kętrzyńskiego, zaproszeni goście, Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły obrzędowe oraz sołtysi i mieszkańcy. W ramach wydarzenia odbędą występy zespołów ludowych, konkursy, wręczone zostaną oznaczenia, wyróżnienia oraz nagrody za najpiękniejsze wieńce oraz stoiska.

Nad przebiegiem święta płodów rolnych czuwać będą pracownicy Starostwa Powiatowego w Kętrzynie Urzędu Miejskiego w Reszlu, Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu oraz sołectwa i organizacje z terenu powiatu kętrzyńskiego. „Partnerskie Święto Plonów, Reszel 2022 r.” będzie jedyną okazją gdzie wszyscy rolnicy i ich rodziny po ciężkiej pracy mogą odpocząć i poczuć się jak doceniana jest przez wszystkich mieszkańców powiatu ich praca. Będzie to też jedyna forma, aby wyrazić swoje słowa podziękowania rolnikom za trud włożony w całoroczną pracę. „Partnerskie Święto Plonów, Reszel 2022 r.” są okazją do integracji całej społeczności lokalnej, w tym wymianą doświadczeń oraz zaspokojenie potrzeb mieszkańców wsi.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem powiatowo-gminnego święto plonów, objęli Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patroni medialni: Tygodnik Kętrzyński, Kętrzyńska Telewizja Kablowa, Gazeta w Kętrzynie. Opieka medialna: TVP 3 Olsztyn.

Harmonogram wydarzenia „Partnerskie Święto Plonów, Reszel 2022 r.”:

12:00 Msza Święta Dziękczynna w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu

13:00 Przemarsz korowodu dożynkowego

13:30 Uroczyste otwarcie dożynek

14:30 Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych

16:30 Występ zespołu „THE UKRAINIAN FOLK”

18:00 Biesiada z Zespołem Tańca Ludowego „PERŁA WARMII”

19:00 Koncert wykonawców z Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu

20:00 Dożynkowa Gala Disco Polo z udziałem zespołów: MEGI I CLIVER

22:00 Zabawa z Dj’em

Oficjalne otwarcie Dożynek i tradycyjny obrzęd dożynkowy już o 13.30. Będziemy dzielić się chlebem – najważniejszym symbolem Święta Plonów. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Cliver, którego koncert poprzedzi występ .

Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które z pewnością przygotują lokalne specjały. W Reszlu każdy znajdzie coś dla siebie! 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Starosta kętrzyński Michał Kochanowski oraz burmistrz Reszla Marek Janiszewski serdecznie zapraszają na  powiatowo-gminne wydarzenie pn. „Partnerskie Święto Plonów, Reszel 2022 r.”