IV Parafiada o Puchar Starosty Kętrzyńskiego

IV Parafiada o Puchar Starosty Kętrzyńskiego

IV Parafiada o Puchar Starosty Kętrzyńskiego, odbyła się 13 października 2018r. w Powiatowym Centrum Sportu,  Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie.

Tegoroczna Parafiada  rozpoczęła się tradycyjnie Eucharystią w kościele św. Jacka Kapłana. Modlono się oczywiście za piłkarzy o grę w duchu fair-play, za licznych sponsorów i dobroczyńców ministranckiego turnieju:
Parafiada odbywała się w ramach obchodów 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, Archidiecezja Warmińska Parafia św. Jacka w Kętrzynie.Patronat medialny nad wydarzeniem objęła: Kętrzyńska Telewizja Kablowa, Radio Plus, Gazeta w Kętrzynie oraz Tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”. Sponsorami wydarzenia byli: Piekarnia Mistrza Jana, Restauracja & Kręgielnia City Club z Kętrzyna, Supermarket „Na Górce”, grupa Aspen z Kętrzyna. Na spotkaniu obecni byli Jarosław Pieniak Starosta Kętrzyński oraz Dagmara Iwaniuk Członek Zarządu Powiatu.

Najlepsi okazali się ministranci z parafii  św. Piotra i Pawła w Reszlu a podium uzupełniły pozostałe drużyny z  parafii św. Jacka w Kętrzynie oraz  parafii św. Katarzyny
w Kętrzynie.

Kolejne miejsca zajęły parafie:
4msc. Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu
5msc. Parafia św. Antoniego w Braniewie
6msc. Parafia św. Jerzego w Kętrzynie

Bogaci w doświadczenia ministranci-piłkarze powrócili do swoich domów z zamiarem walki o zwycięstwo w przyszłorocznej Parafiadzie.