Powiat Kętrzyński oczami młodzieży z Solecznik

14 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Solecznikach została otwarta wystawa fotograficzna, zrealizowana w ramach projektu „Odkrywamy piękno powiatu kętrzyńskiego – legendarny zakątek Warmii i Mazur”. Inicjatorami i realizatorami projektu wystąpili samorząd rejonu solecznickiego i starostwo powiatu kętrzyńskiego. Od kilkunastu lat samorząd rejonu solecznickiego i starostwo powiatu kętrzyńskiego łączy dobra współpraca, której przykładem może być również dany projekt młodzieżowy, w ramach którego 20-osobowa grupa młodych ludzi z rejonu solecznickiego w ciągu tygodnia poznawała uroki Ziemi Kętrzyńskiej, upamiętniając je również w fotografii. Cieszę się, że bezpośrednio przyczyniłam się do realizacji propozycji starosty powiatu Michała Kochanowskiego zorganizowania pobytu naszej młodzieży w Kętrzynie, dzięki któremu dzisiaj możemy oglądać piękne zdjęcia autorstwa naszej utalentowanej młodzieży – powiedziała podczas otwarcia wystawy wicemer rejonu solecznickiego Beata Pietkiewicz. Wynikiem pobytu młodzieży rejonu solecznickiego w powiecie kętrzyńskim jest kilkadziesiąt fotografii, które zostały zaprezentowane w holu Biblioteki Publicznej w Solecznikach. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

Źródło: http://www.salcininkai.lt