„BITWA NA WIERSZE”czwarta edycja!

„BITWA NA WIERSZE”czwarta edycja!

W tym roku w szranki stają nasze rodzime poetki. Stanisława Łozińska – dobry duch tego miasta, pasjonatka wielu dziedzin, miłośniczka i obrończyni zwierząt oraz dobrych obyczajów. Królowa ciętej riposty i dobrego rymu. Elżbieta Wąsik – kochająca słowo pisane i mająca do niego niezwykły szacunek. Korektorka i redaktorka tekstów, poetka, miłośniczka przyrody. Osoba szczególnej kultury i otwartości.

To będzie edycja wyjątkowa tego konkursu, ponieważ specjalnie na ten konkurs wiersze zostały napisane przez dwie, wspaniałe kętrzynianki: Stanisławę Łozińską oraz Elżbietę Wąsik. Obie panie prześcigały się w twórczej pracy. Jak to wyglądało – opowiem państwu już niebawem, gdy zaprezentuję obie sylwetki autorek.

Zasady konkursu są niezmienne. Może w nim wziąć udział dziecko i dorosły. Należy zapoznać się z regulaminem konkursu, wybrać po jednym wierszu każdej autorki i zaprezentować podczas publicznych przesłuchań. Jeśli chcecie Państwo uczyć się tylko jednego wiersza, należy zrobić to z kimś w duecie. Jury premiuje nieoczywiste rozwiązania oraz inwencję twórczą. Wszystkie wiersze, w których można przebierać i wybierać są dostępne na stronie internetowej www.czerwonytulipan.ketrzyn.pl. Jeśli nie macie takiej możliwości, zapraszamy do nas. Wszystko, co trzeba wydrukujemy dla Was i pomożemy w wypełnieniu Karty Zgłoszenia. W tych sprawach: Anna Rutkowska e-mail: anna.rutkowska@czerwonytulipan.ketrzyn.pl, tel. 89 752 35 08

Pomożemy też w przygotowaniu się do występu: sugestie w zakresie dykcji, prezencji i opanowania stresu – jesteśmy do dyspozycji. W tych sprawach: Marlena Szypulska: e-mail: dyrektor@czerwonytulipan.ketrzyn.pl, tel. 796 804 615

Występy będzie oceniać w sposób profesjonalny ale życzliwy doświadczone jury: Irena Trzeciakowska, Maria Skibińska, Ewa Maksymowicz oraz Dorota Gwarda.

Przesłuchania odbywać się będą przez dwa dni:
19.11 godz. 15:00-17:30 dzieci 4-6 lat oraz 18:00-20:30 dzieci 11 lat i więcej, 20.11 godz. 16:00-19:30 dzieci 7-10 lat. Wielki finał 21.11 i o 18.00 piękny koncert fortepianowy Daniela Rupińskiego z wartościowym przesłaniem. Ale to już niespodzianka!

!