„Strażackie Przygody” w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie

„Strażackie Przygody” w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie

W Powiatowym Domu Kultury gościliśmy na „Strażackich Przygodach” klasę VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Cennych informacji dotyczących służby PSP i wielu innych ciekawostek udzielił Krzysztof Lebiedziok  PPSP w Kętrzynie. Młodzież zapoznała się z wystawą „Kętrzyn mojej młodości” i mogła porozmawiać z dyrektor Marleną Szypulską o charakterze pracy naszej jednostki kulturalnej.
Wymarzyć marzenia
            To cudownie mieć pasje i móc je realizować pracując. Jeśli nie , co chcecie robić i co was interesuje, zacznijcie marzyć. Musicie wymarzyć swoje marzenia – mówiła dyrektor Marlena Szypulska.
            Z racji tego, że odwiedziła nas młodzież, przebieg spotkania miał bardzo spokojny charakter. Większość naszych uczestników znała zasady pracy PSP i zasady udzielania pierwszej pomocy. Krzysztof Lebiedziok opowiedział nam kilka śmiesznych sytuacji z pracy np. jak uratować konia, który wpadł do studni? Czy łabędzie naprawdę przymarzają na jeziorze i jak je skutecznie „usunąć” z lodu? Ile stopni może wytrzymać strażacki ubiór? Ile litrów pary wodnej jest w litrze wody?
            Każdy z uczestników przeszedł ćwiczenia z RKO, a niektórzy okazali się profesjonalnymi ratownikami zasługując na przysłowiowego „żółwika”
            Dziękujemy panu Krzysztofowi, że potrafi wzbudzić zainteresowanie naszych miłych gości, a pani Dorocie Gwardzie i jej wychowankom za przybycie do nas.
Zapraszamy i czekamy na kolejnych uczestników na „Spotkania z twardym ludźmi” Kolejne – 26 kwietnia! Pozdrawiamy serdecznie!!!

Powiatowym Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie