„Twórczy Zaułek” w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie

„Twórczy Zaułek” w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie

Jajko czy kura? Odwieczne znane nam pytanie na które są dwie odpowiedzi. Po naszym spotkaniu wątpliwości zostały rozwiane. Zdecydowanie jajko było pierwsze!

A dlaczego? Tylko z takich pięknych jajek, stworzonych przez naszych uczestników mogły wylęgnąć się pierwsze pisklęta. To nasze drugie spotkanie z cyklu gigantyczne plecione jajo – ozdabianie. W zeszłym tygodniu pletliśmy je, tym razem musimy je ozdobić. Pomysłów było bez liku. Z minuty na minutę pojawiały się nowe ozdoby. Kwiatki, motylki, biedronki oczywiście króliczki i baranki jak przystało na ozdoby wielkanocne oraz stworki i potworki wylądowały wewnątrz jajka jednej z uczestniczek. Rękodzielniczki doszły do wniosku, że są to zajęcia zdecydowanie lepsze niż chodzenie do szkoły i odrabianie lekcji. A to wszystko dlatego, że nie ma u nas sprawdzianów ani odpytywania.            

W kłębach latających piór i innych ozdób wyłaniały się coraz ładniejsze prace. Miło było popatrzeć. Wśród damskiego zgromadzenia mieliśmy tatusia rodzynka. I wiecie co? Urodzony talent zdobniczy. Finalnie prace było przepięknie dopieszczone w każdym szczególe. Padł pomysł jednej z mam aby zanieść takie jajko na konkurs świąteczny do szkoły. Niestety córka nie wyraziła zgody, gdyż musiałby pożegnać się ze swoją pracą oddając ją na zawsze. Moi drodzy takie piękne i unikatowe prace zrobicie tylko u nas w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” na zajęciach Twórczego Zaułka.

Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30 do Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, ul. Pocztowa 13.