„Strażackie Przygody” w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzyn

„Strażackie Przygody” w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzyn

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Strażackie Przygody”. Miało ono miejsce tuż po nocnej akcji gaszenia pożaru w Reszlu, tj. 27 marca. Zawitała do nas III klasa ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu z wychowawczynią Elwirą Żukowską. W oczekiwaniu na dzielnego strażaka, dzieci zapoznały się z najnowszą wystawą „Kętrzyn mojej młodości” i zajrzały w każdy kąt „Czerwonego Tulipana”.Fotografia a obraz
Dzieci poznały różnice między fotografią a obrazem. Następnie odwiedziły pokoje pracowników, także ten, w którym pracuje dyrektor Marlena Szypulska. Rozmawiały o tym, na czym polega praca w domu kultury i o co z tą kulturą chodzi. Chwilowo nasza placówka miała nowego dyrektora, od którego natychmiast zażądano milionowej podwyżki… Nasze pociechy czuły się swobodnie i zadawały wiele pytań.

Jak zimno to pod „kordłę”
Krzysztof Lebiedziok z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej po ciężkiej nocy miał przed
sobą jeszcze jedno poważne wyzwanie. Zapanować nad energetyczną klasą. I jak przystało na strażaka przeprowadził ćwiczenia. Bez podziału na role tak chłopcy jak i dziewczynki robili przysiady i pompki. Potem nasze pociechy zapoznały się na czym polega praca Strażaka oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Największą frajdą było przymierzanie ubioru, który strażacy zakładają do akcji gaszenia pożaru. Na pytanie, jak strażak zabezpiecza się przed zimnem, jeden z uczestników odpowiedział „ jak jest zimno to trzeba wejść pod kołdrę!”. Też się z tym zgadzamy!

Miło i pożytecznie
Dzieci wzięły udział w ćwiczeniach na fantomie. Pamiętajmy! Pierwsza pomoc – resuscytacja krążeniowo-oddechowa ratuje życie. Mamy nadzieje, że te cenne wskazówki na zawsze zagoszczą w pamięci naszych milusińskich. Dziękujemy naszym uczestnikom za uczestnictwo w „ Strażackich Przygodach” i Krzysztofowi za tak wielkie zaangażowanie.

Do zobaczenia!Zapraszamy chętnych na kolejne spotkania! Zapraszamy szkoły podstawowe i średnie. Prosimy dzwonić: 796 804 615. Do zobaczenia!

Dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie Marlena Szypulska