Obchody „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” już po raz 18.

Obchody „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” zostały zainspirowane wydarzeniami z dnia 6 października 1954 r., kiedy to kardynał Wyszyński został transportowany drogą lotniczą z miejsca internowania -Stoczka Warmińskiego do Prudnika Śląskiego z lotniska Kętrzyn Wilamowo.

Dlatego 6 października już po raz 18-ty na lotnisku Wilamowo odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Wielkich Polaków – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Jak co roku obchody odbyły się w uroczystej i bardzo podniosłej atmosferze. Uroczystości rozpoczęły się od powitania wszystkich obecnych, Apelu Pamięci Oręża Polskiego oraz salwy honorowej.Następnie odbyło się z uroczyste złożenie wiązanek kwiatów pod obeliskami przez przedstawicieli władz miasta Kętrzyna, przedstawicieli stowarzyszeń, środowisk politycznych oraz delegację Powiatu Kętrzyńskiego reprezentowaną przez Starostę Kętrzyńskiego Jarosława Pieniaka oraz Członka Zarządu Powiatu Dagmarę Iwaniuk. Z kolei celebrowana Msza Święta przez ks. infułata Adolfa Sedlaka odbyła się w scenerii hangaru lotniczego. Całą uroczystość wzbogacił występ Orkiestry Wojskowej z Giżycka.
Warto też pamiętać, że „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” służą utrwaleniu pamięci o Wielkich Polakach oraz ich zasług dla ojczyzny. Jednocześnie jest to forma promocji postaw patriotycznych i obywatelskich.