Centrum            Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego zaprasza na wycieczkę.

Centrum Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego zaprasza na wycieczkę.

Po wakacyjnej przerwie wszyscy miłośnicy historii powiatu kętrzyńskiego spotykają się w sobotę 21 września. To klubowe spotkanie będzie wyjazdowe. Zgodnie z czerwcową zapowiedzią – jeszcze pod szyldem Powiatowego Domu Kultury – zapraszamy do udziału w samochodowej wycieczce do Jegławek i okolic. Będziemy mieli okazję zobaczyć odnowiony z pietyzmem XIX-wieczny pałac a we wnętrzu zbiory flory i fauny Pojezierza Mazurskiego. Obecni właściciele, po przeprowadzeniu kapitalnego remontu pałacu, utworzyli w części wnętrz pałacowych Regionalną Izbę Rybacką, w której obejrzeć można wszystkie gatunki ryb występujące w naszych jeziorach. Jeśli będzie czas i przede wszystkim pogoda to zwiedzimy także okolice Skandławek (pałac i cmentarze- wojenny i rodowy) oraz Kolkiejm, gdzie znajdują się dawne rezydencje wchodzące do 1945 roku w skład klucza dóbr rodziny Siegfried.
Sprzedane kilkanaście lat temu, są obecnie prywatną własnością różnych osób.

Zbiórka wszystkich chętnych w sobotę 21 września o godz. 10.00 przed budynkiem przy ul. Pocztowej 13. Wszyscy zmotoryzowani proszeni są
o zabranie ze sobą osób nie posiadających samochodów.

Szczegóły i inne informacje udziela Tadeusz Korowaj – dyrektor Centrum, tel. służbowy 690-147-126, E-mail służbowy: tadeusz.korowaj@cbk.starostwo.ketrzyn.pl lub przez kontakty prywatne.