Uroczyste otwarcie nowego budynku Komisariatu Policji w Korszach

Dziś jest szczególnie ważny dzień w Kętrzynie.
Policjanci Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego biorą udział w Wojewódzkich Obchodach Święta Policji w 100. Rocznicę Powstania Policji Państwowej, jednocześnie w Korszach miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Komisariatu Policji.
Nowy budynek to obiekt spełniający współczesne standardy techniczne i funkcjonalne, przyjazne dla mieszkańców, w którym także policjanci będą mieli lepsze warunki pracy. W uroczystym otwarciu nowej siedziby korszeńskich stróżów prawa wzięli udział: Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński, Sekretarz Stanu MSWiA Jarosław Zieliński,
Poseł na Sejm RP Jerzy Gosiewski, Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie Nadinspektor Tomasz Klimek, I Zastępca Komendanta Głównego Policji – Nadinsp. Dariusz Augustyniak, Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, Starosta Kętrzyński – Michał Kochanowski , Starosta Nowomiejski – Andrzej Ochlak, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie Rafał Rypina. Komendanci Powiatowi Policji oraz licznie zaproszeni goście.
Nowy obiekt w pełni zabezpieczy potrzeby komisariatu pod względem technicznym właściwej obsługi interesantów, poprawy warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Nowy obiekt w pełni zabezpieczy potrzeby komisariatu pod względem technicznym właściwej obsługi interesantów, poprawy warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.